W imieniu organizatora - Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie na najlepszy reportaż pt. ,,Świat wodny przyrody Opolszczyzny w obiektywie”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych uczestniczących w projekcie pn. „Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym, czyli H2O dla BIO”.

 

 1. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane będą od  dnia 15 czerwca 2020 roku do dnia 30 października 2020 roku (liczy się data wpływu elektronicznego formularza zgłoszenia do organizatora). Prace konkursowe należy przesłać do 16 listopada 2020 roku zgodnie
  z
  procedurą regulaminu konkursu (liczy się data wysłania pracy konkursowej).

 2. Zasady uczestnictwa:
 • Temat konkursu: ,,Świat wodny przyrody Opolszczyzny w obiektywie”.
 • Uczestnicy: dzieci i młodzież w klasach 1- 4 (I kategoria) i 5- 8 (II kategoria). Praca indywidualna, jednego autora reportażu. Każda ze szkół może zgłosić do  konkursu łącznie ośmiu uczniów  tzn. maksymalnie: czterech uczniów w ramach danej kategorii.
 • Technika: Uczestnik konkursu nagrywa jeden reportaż w postaci amatorskiego filmu  wideo, wykonanego techniką cyfrową: kamery wideo, telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego, ipada, smartfona, itp. Czas trwania reportażu: nie krótszy niż 2 minuty; nie dłuższy niż 4 minuty. Format rejestracji- wideo umożliwiający wstawienie filmu na stronę internetową Organizatora na You Tube: MOV,MPEG4, MP4, AVI, WMV, MPEGPS,FLV,3GPP, WebM, DNxHR, ProRes, CineForm, HEVC (h265). Koordynator projektu przesyła link do reportażu do Organizatora lub w razie niemożności technicznej związanej z umieszczeniem filmu na stronie internetowej,  serwisie www, blogu przesyła reportaż nagrany na nośniku: płycie DVD lub pendrivie przesyłką pocztową na adres korespondencyjny Organizatora (wskazany w Regulaminie).
 1. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi nie później niż w czerwcu 2021 roku podczas eventu dla uczestników projektu, który będzie zorganizowany z okazji zakończenia projektu.

 2. Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować do Zespołu Projektu na adres Pani Izabeli Cedro: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Regulamin konkursu wraz z załącznikiem
  1.Oświadczenia będzie dostępny na stronie internetowej projektu w dniu 15 czerwca br.

 3.  Poniżej znajduje się link do elektronicznego formularza zgłoszenia ucznia do konkursu przez dyrektora szkoły lub koordynatora projektu:
  https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=o83xtZPOy0u2UHm80yYNb_ejTknQJmZDqnV3qxIY3AxUNzVZN045VU5HUlFTM0E4STdDNjdVRDk2Ny4u

Serdecznie zapraszamy

W imieniu Kierownika Projektu

 

Załączniki:

1. Regulamin "Konkurs na najlepszy reportaż"

2. Oświadczenia rodziców /opiekunów prawnych uczestnika konkursu

3. Instrukcja podpisywania reportażu na serwisach www