Zajęcia w klasach sportowych prowadzą profesjonalnie przygotowani nauczyciele posiadający uprawnienia instruktorskie/trenerskie o specjalności koszykówka. Klasa sportowa prowadzona będzie we współpracy z Akademią Koszykówki Pogoń Mini Basket Prudnik oraz klubem KS „Pogoń Prudnik”. W klasach sportowych jest 10 godzin wychowania fizycznego, z czego 6 godzin to szkolenie sportowe z zakresu koszykówki.

DLACZEGO WARTO BYĆ W KLASIE SPORTOWEJ?

• Bo sport pozwala nam „fajnie spędzić czas” – bo w koszykówkę można grać praktycznie wszędzie, można w nią grać nawet samemu, a w szkole mamy do tego drużynę.

• Bo sport to zdrowie - gdy uprawiamy sport, nasz organizm jest w świetnej formie, a my czujemy się lepiej. • Bo sport to świetna rozrywka - grając w piłkę, czy nawet po prostu zwyczajnie biegając, sprawiamy sobie ogromną radość i satysfakcję.

• Bo sport poprawia wydolność organizmu oraz kondycję - regularnie ćwicząc możemy doprowadzić się do świetnej kondycji fizycznej, co daje bardzo dużą satysfakcję z osiąganych wyników.

• Bo ruch, to naturalne paliwo dla mózgu – to sposób na zdrowe wspieranie nauki i pamięci u dziecka. I dlatego…. uczniowie klasy sportowej są nie tylko mistrzami w sporcie, osiągają też bardzo dobre wyniki w nauce.

Bo już po pierwszym treningu powiesz: „LUBIĘ KOSZYKÓWKĘ”.

Rekrutacja do klasy 4 sportowej o profilu koszykówka w naszej szkole ROK SZKOLNY 2023/ 2024

PODANIA PRZYJMUJEMY OD 09.05 DO 22.05. 2023 R .

1. Informacja dla rodziców i kandydata do klasy sportowej

2. Harmonogram rekrutacji do klasy IV sportowej