Joomla

Młodzi demokraci z ZSP nr 1 na warsztatach samorządowych w Urzędzie Miasta i Gminy Prudnik

Dnia 24 września odbyły się warsztaty "Od wolności do demokracji - 20 lat samorządności województw i powiatów" w ramach projektu "Młodzi demokraci na tropie dziedzictwa kulturowego". Zajęcia przeprowadziła pani Iwona Dębińska - zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej. 

 

 

Lekcja samorządności była dla młodych obywateli niezwykle cenna - to oni kiedyś będą decydować o naszej gminie.

Rożne oblicza państwa - uczniowie musieli wcielić się w przywódców i członków państwa o ustroju: demokratycznym, anarchii i dyktatury, podzielić fundusze państwowe i poradzić sobie z kryzysem, związanym z klęskami żywiołowymi. Zauważyli ,ze partycypacja nie jest wcale taka łatwa. 

  

Praca w grupach - Zadanie - zbudowanie mostu z gazety i sznurka. Cel - praca w grupie dla dobra wszystkich. Uczniowie poradzili sobie, ale zauważyli, że nie jest to takie proste - trzeba działać razem!