„Jeśli  potrafisz  o  czymś  marzyć,  potrafisz  także  tego  dokonać”

/Walt Disney/

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

            3 września 2018 r. uroczystą akademią rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 – w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte.

            Pani Dyrektor Ewelina Langfort bardzo serdecznie przywitała uczniów po wakacjach, życząc:

  • "Uczniom aby czas spędzony w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągnięcie dużo sukcesów
  • Nauczycielom –cierpliwości, wytrwałości, zdrowia i wielu powodów do satysfakcji
  • Rodzicom – zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą, nauczycielami, wychowawcami .
  • Wszystkim –dobrej współpracy w atmosferze wzajemnej życzliwości i przychylności - dla sukcesów indywidualnych i dobra wspólnego".

            Pani Dyrektor przypomniała o godnej postawie uczniowskiej i skierowała prośbę, by uczniowie: "pamiętając swoje pierwsze dni w szkole - byli dla uczniów klas młodszych - wsparciem i drogowskazem, aby poczuli się dobrze i bezpiecznie".

            Następnie głos zabrał obecny na uroczystości Burmistrz Prudnika – Pan Franciszek Fejdych, który w ciepłych słowach przypomniał, jak ważne jest zdobywanie wiedzy. Na uroczystości byli obecni również: Pani Maria Strońska – Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Prudniku oraz proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku – ksiądz Piotr Sznura oraz wicedyrektor szkoły – Pani Barbara Rzehak – Rzepa.

            Warto podkreślić, że zarówno w części oficjalnej, jak i artystycznej, którą przygotowali uczniowie klas V a i V b wraz z wychowawcami – Panią Magdaleną Jędrzej i Panią Joanną Mandziej – pojawiło się nawiązanie do rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 100 – lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zupełnie inaczej niż zwykle zabrzmiały w naszych uszach i duszy słowa Hymnu  - "Pieśni o żołnierzach z Westerplatte".

            Niech każdy uczeń , rodzic, nauczyciel, pracownik naszej szkoły pamięta o motywujących słowach Walta Disney'a: „Jeśli  potrafisz  o  czymś  marzyć,  potrafisz  także  tego  dokonać” .

Oto kilka fotografii z tej imprezy