14 listopada to Światowy Dzień Czystego Powietrza. 🌍W tym dniu w ramach innowacji z zakresu przedmiotów przyrodniczych,  uczniowie pod kierunkiem M. Szczepańskiej i J. Mandziej przygotowali happening ekologiczny „SOS dla powietrza”. Miał on formę protestu przeciwko SMOGOWI😷, który zatruwa naszą planetę. Młodzież przygotowała plakaty antysmogowe niezwykle kreatywnie. Wspaniałe hasła rozbrzmiewały po ulicach naszego miasta . Na prudnickim Rynku przewodnicząca szkoły odczytała apel do mieszkańców. Uczniowie rozdawali również ulotki, informujące o szkodliwości palenia w piecach "byle czym". Wielu mieszkańców zaczepiało nas gratulując pomysłu i popierając nasze działania. To nie koniec działań antysmogowych naszych uczniów. Kolejnym krokiem będą pomiary czystości powietrza w naszym mieście.