Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Prudniku wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek 2019 organizowanym w dniach 5-20 października 2019r. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób. W naszej szkole przebiegała ona pod hasłem "Kodujemy swoją przyszłość" ponieważ nauka kodowania może nie tylko pomóc w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego nas świata, ale także przyczynić się do zwiększenia szans w odniesieniu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Nasi uczniowie w trakcie całego roku szkolnego uczą się kodowania m.in. na lekcjach informatyki, w ramach zajęć świetlicowych, a także podczas organizacji takich wydarzeń, jak CodeWeek.

Tegoroczna edycja CodeWeek organizowana pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji obejmowała w naszej szkole:
- Warsztaty z budowania i programowania robotów z użyciem klocków Lego WeDo,
- Pokaz, sterowanie oraz programowanie robota Alpha 1S,
- Grę edukacyjną z interaktywnym kursem programowania Scottie Go!,
- Kodowanie na dywanie,
- Programowania w Battle.