Czas na aktywność czas na #BeActive to hasło ogólnoeuropejskiej kampanii, której celem było zachęcić do aktywnego trybu życia. W dniach 23-30 września podczas Europejskiego Tygodnia Sportu podejmowano działania promujące sport i aktywność fizyczną. Dzieci wykonywały prace plastyczne"Moja ulubiona dyscyplina sportowa", w klasach układano rymowanki na temat aktywności ruchowej, każda klasa wykonała plakat na temat znanego polskiego sportowca, przeprowadzone zostały także rozgrywki międzyklasowe.

W dniu 30 września wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w strojach sportowych, gdzie podczas przerw zostały organizowane ćwiczenia i zabawy przy muzyce. Wszyscy uczniowie naszej szkoły chętnie włączali się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu i aktywnie brali w nim udział.