W dniu dzisiejszym w naszej szkole świętowaliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Warto podkreślić, że w tym roku do akcji zgłosiło się 5854 szkoły z 32 państw. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania –uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób .Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom-pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana dziś była w nietypowy sposób-podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia.

Egzaminatorami byli młodsi uczniowie, tworząc specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych. Patrole Egzaminacyjne pojawiły się również w sklepach, w Urzędzie Miasta i Gminy, aby w ramach akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród pracowników Urzędu. W ten sposób uczniowie uświadomili sobie, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach w szkole ale również jest ona przydatna w życiu codziennym i wszyscy ją znają. Ci którzy poprawnie przeszli egzamin otrzymali certyfikat „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom.

TO BYŁA DOBRA, POŻYTECZNA ZABAWA