W dniach 11 marca -15 marca w ramach akcji „Klasa gospodarzem szkoły” klasa VIIb przygotowała dla uczniów naszej szkoły ciekawe atrakcje związane z Dniem Świętego Patryka patrona Irlandii – święto narodowe tego kraju. Klasy wzięły udział w lekcjach kulturowych, podczas których uczniowie poznawali tradycje i zwyczaje związane z obchodami Dnia Świętego Patryka w dniu 17 marca w Irlandii.

 

 

 

Klasy VII-VIII rozwiązywały quizy zawierające ciekawostki ukryte w kodach QR, a dotyczące Irlandii i jej historii. Zawitał do nas irlandzki skrzat –leprechaun – który odwiedził uczniów z fotobudką. Odbyło się malowanie twarzy, gdzie najczęstszym motywem była czterolistna koniczynka. Klasa VIIb przygotowała również słodkości w barwach narodowych Irlandii. Odbył się też konkurs na najbardziej niekonwencjonalną flagę Irlandii. Klasa VIIb dziękuje wszystkim za wspólną zabawę i zachęca do obejrzenia fotorelacji.