16 stycznia 2019 r.w Brzegu odbył się Finał Wojewódzki w piłce koszykowej dziewcząt. Nasze zawodniczki wykonały plan maksimum. Pomimo dużego osłabienia, brak Patrycji Pabis i Oliwki Konczalli (kontuzje), nasz zespół przywiózł z Brzegu srebrne medale!
Już w pierwszym meczu spotkaliśmy się z "Siódemką" ze Strzelec Opolskich. Mecz od początku do końca był bardzo zacięty, czego dowodem są wyniki poszczególnych kwart: 12-9; 7-6; 8-8; 6-6.

 Nasze zawodniczki od początku spotkania objęły prowadzenie i utrzymały je do samego końca. Był to nasz najlepszy występ w tegorocznych rozgrywkach. Walka na obu tablicach, bardzo dobra skuteczność, a przede wszystkim gra bez strat. W naszych szeregach nie do powstrzymania była Wiktoria Wilim, która zdobyła 21 punktów. Cały mecz zakończył się naszą wygraną 33-29!
W drugim meczu wygraliśmy 40-5 z Opolem, a w ostatnim meczu turnieju ulegliśmy drużynie z Brzegu 16-70. Warto nadmienić, że brzeżanki w swoich szeregach miały kadrowiczkę Polski - Alicję Jarząb.
Swoim wszystkim zawodniczkom dziękuję za wspaniały turniej, za ambicję i walkę w każdym meczu. Był, to nasz ostatni finał, dlatego chciałbym podziękować WAM za trzy lata spędzone razem w Gimnazjum, przez ten okres przysporzyłyście mi swoją postawą, grą i wynikami wiele radości i satysfakcji - jeszcze raz bardzo dziękuję! Jesteście SUPER!

Skład drużyny:
WILIM Wiktoria 43, TWARDOWSKA Sonia 14, WŁODARCZYK Martyna 12, HAKMAN Paulina 6, GÓRKA Jagoda 4, ZBARASZCZUK Martyna 6, ZAJĄC Karolina 4, RADOŃ Wiktoria, GRZESŁO Maja, KRZYŚKO Julia, KRASOŃ Karolina, (nieobecne: KONCZALLA Oliwia, Pabis Patrycja)