W ramach obchodów " Roku dla Niepodległej" 10 XI 2017 r odbyła się akademia z okazji odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Była to żywa lekcja historii (scenki przygotowane przez uczniów). Akademię prowadziły uczennice kl. VI a i VI b. a aktorami byli ucz. kl. IV-VI, którzy recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Akademia została przygotowana przez mgr Joannę Słabą przy współudziale mgr Jana Żymły. Dyrektor szkoły podziękowała uczniom i nauczycielom.

KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ – OPOLE 2017

Nasza uczennica Karolina Lewicka z klasy VI a reprezentowała naszą szkołę w wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej.

PRZEDSZKOLAKI TEŻ KOCHAJĄ POLSKĘ!

Grupa "Sówek" świętuje 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

KONKURS HISTORYCZNY: "PLAKAT PATRIOTYCZNY"

W ramach programu pt. "Rok dla Niepodległej" w październiku odbył się konkurs historyczny pt. "Plakat patriotyczny". Wpłynęły 42 prace wykonane przez uczniów klas IV-VI. Komisja konkursowa wyłoniła pracę Weroniki Szkoły, która zajęła I miejsce a jej plakat został umieszczony na dyplomach jakie uzyskali pozostali uczestnicy konkursu.

NA POCZĄTKU BYŁY GRODY…

Makiety grodów i chat z początków powstania naszego państwa, wykonane przez uczniów IV A, B, C - działania podjęte w ramach "Roku dla Niepodległej".

PAMIĘTAMY O URODZINACH NASZEGO BOHATERA NARODOWEGO

Uczniowie PSP 1 uczcili 150 ROCZNICĘ URODZIN JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO.

W ramach obchodów Roku dla Niepodległej   - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Słuchając polskiej poezji i muzyki podczas przerw, nasi uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Rodzina i "mała ojczyzna"

Święto Konstytucji 3 Maja

Apel przygotowała klasa IV a.

"Lekcja patriotyczna" w Bibliotece Miejskiej.
18.06.2018 r. klasy siódme w ramach obchodów 100 lat niepodległości Polski wzięła udział w "Lekcji patriotycznej". Zajęcia poprowadził pan Łukasz Kluza, kierownik Mediateki. Uczniowie "powtórzyli" sobie historię naszego kraju, obejrzeli książki., które mają ponad 100 lat, reprodukcje czasopism i banknotów z czasów tworzenia państwowości polskiej po I wojnie światowej. Puentą spotkania była projekcja filmu T. Bagińskiego "Animowana historia Polski".

Realizacja projektu EDUKO 2018: "Młodzi demokraci na tropie dziedzictwa kulturowego". Koorynatorzy – Barbara Gerus, Magdalena Jedrzej.

Ważna lekcja patriotyzmu.
28 września klasy ósme obejrzały w kinie "Diana" film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Cieszy fakt, że uczniom film się podobał, a niezwykła odwaga i ambicje polskich pilotów powinny uzmysłowić młodym Polakom, na czym polega prawdziwy heroizm i patriotyzm.

Rekord dla Niepodległej

Uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.