Wakacje to dla dzieci i młodzieży czas wolny od szkolnych obowiązków i nauki, czas relaksu i odpoczynku, jednakże należy pamiętać, aby zawsze zachować zdrowy rozsądek. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest priorytetem wśród działań profilaktycznych w naszej szkole. Dziś odwiedzili nas w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” przedstawiciele policji przypominając uczniom o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Wszystko po to, aby letni wypoczynek przyniósł jedynie pozytywne i radosne wspomnienia.

Funkcjonariuszki przypomniały uczniom o kluczowych zasadach korzystania z letniego wypoczynku nad wodą, jak i w lesie czy też domowej okolicy. Zwróciły również uwagę na zagrożenia czyhające w Internecie oraz bezpieczeństwo na drodze. Poruszone zostały także ważne kwestie związane z uzależnieniami i zażywaniem środków psychoaktywnych oraz udzielaniem pierwszej pomocy.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie wykazując się dużą wiedzą i mądrymi spostrzeżeniami.