W ubiegłym tygodniu, w miejscowości Kup odbyły się XVI Wojewódzkie Wiosenne Biegi Przełajowe oraz Grand Prix Opolszczyzny w Biegach Przełajowych o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.
W zawodach wystartowała reprezentacja naszej szkoły:
Ewa Kowalska, Lilianna Heda, Natan Kłodziński (klasa I), Elena Juszczyk, Aneta Kozaczek, Alicja Kojdecka, Agata Miałczygłos, Wojciech Kowalski, Kamil Łacny (klasa II), Zuzanna Benedyktowicz Hanna Żarska (klasa III), Lilla Plok i Jan Dumkiewicz (klasa IV sportowa).

Silnie obstawione biegi były dla naszych młodych sportowców nowym doświadczeniem. Wszyscy poradzili sobie doskonale, a troje z nich uplasowało się w czołowej „szóstce”, za co zostali uhonorowani przez organizatorów zawodów pamiątkowymi dyplomami:
IV miejsce Liliana Heda
V miejsce Ewa Kowalska
IV miejsce Jan Dumkiewicz
Wszystkim zawodnikom życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunami na zawodach byli: Pan Jarosław Szwadowski nauczyciel w-f i Pan Stefan Osiewacz trener „Lekkoatletyka dla Każdego”.
Wyjazd na zawody został zorganizowane dzięki współpracy naszej szkoły z klubem LKS Zarzewie Prudnik.