Jak każdego roku, zanim nasi ósmoklasiści podejmą decyzje, gdzie będą kontynuować naukę po skończeniu szkoły podstawowej, uczestniczą w spotkaniach z przedstawicielami okolicznych szkół ponadpodstawowych. Celem spotkań jest przybliżenie oferty edukacyjnej okolicznych szkół średnich na rok szkolny 2023/2024.

9 marca odbyło się jedno z takich spotkań uczniów klas ósmych z przedstawicielami Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla. Już wcześniej uczniowie mieli okazję wysłuchać przedstawiciela Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji, po której mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami w/w szkół oraz dostać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Mamy nadzieję, że takie spotkania pomogą naszym ósmoklasistom w wyborze dalszego kierunku kształcenia.