Znajomość zasad prawidłowego żywienia oraz ich przestrzeganie jest nieodzownym warunkiem zdrowia, prawidłowego rozwoju zarówno fizycznego jak i umysłowego. W związku z tym nasza szkoła podejmuje wiele działań dotyczących promocji zdrowego sposobu odżywiania i aktywności fizycznej.

 Na początku maja uczniowie z klas od I do V wzięli udział w warsztatach edukacyjnych dotyczących zdrowego odżywania. Warsztaty zostały przeprowadzone przez p. Aleksandrę Zator, która jest edukatorem, dietetykiem klinicznym, psychodietetykiem i trenerem personalnym. Uczniowie podczas warsztatów zapoznali się z piramidą zdrowego odżywiania, niezbędnymi składnikami pokarmowymi potrzebnymi do utrzymania zdrowia i wszystkich funkcji organizmu. Pani Aleksandra Zator zaprezentowała specjalne talerze ilustrujące jak dużo warzyw czy węglowodanów powinien zawierać każdy posiłek. Pokazała także uczniom, ile cukru zawierają lubiane przez dzieci napoje. Uczestnicy warsztatów mogli samodzielnie wykonać pyszne sałatki owocowe. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania wpłyną pozytywnie na zmianę nawyków żywieniowych naszych uczniów.