CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Polska jest jednym z jej liderów – w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je na dedykowanej stronie internetowej.  Wszyscy zainteresowani może zgłosić swoje wydarzenie. Dzięki temu działaniu znajdzie się ono na mapie i zostanie wliczone do europejskiego rankingu.

W tym roku #CodeWeek odbędzie się w dniach 9-24 października, natomiast webinary szkoleniowe zaczną się 17 września. Zachęcamy do udziału.

Więcej informacji i materiałów znajdziecie Państwo na stronie internetowej poświęconej wydarzeniu.