Tydzień Ulgi

Czas powrotu do szkoły  po wielu miesiącach nauczania zdalnego jest dla nas wszystkich trudnym i nowym doświadczeniem. Powrót do nauki stacjonarnej może być obarczony stresem i wiązać się z napięciem emocjonalnym.

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii „Tydzień ulgi” zapoczątkowanej przez Instytut Psychologii UJ. W myśl kampanii chcemy podarować naszym uczniom tydzień bez sprawdzianów, odpytywania i kartkówek. Wszystko  po to aby zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, nauczycieli i rodziców.

Niech „Tydzień ulgi” będzie czasem  dla przyjaciół i bliskich, zadbajmy o relacje rodzinne. Postarajmy się, by był to czas poświęcony na budowanie relacji, bycie ze sobą i odzyskanie radości z życia.

Ze względu na naukę hybrydową zaczynamy:

od 17.05.2021 r. do 21.05.2021 r. w klasach IV-VI

od 31.05.2021 r. do 04.06.2021r. dla klas VII – VIII

Dzięki temu każda klasa będzie mogła wziąć  udział w kampanii.

Cieszmy się możliwością spotkań, rozmów i uczyńmy ten czas festiwalem relacji – czekamy na Was!

                                                                                                                                        pedagog i psycholog