Drodzy Rodzice, kochani uczniowie,

W środę (21.04) obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji.  Nie bez powodu obchodzimy go sześć dni po urodzinach Leonarda da Vinci a jeden dzień przed Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi. Zachęcamy rodziców do wspólnych zabaw z dziećmi w ramach rozwijania kreatywności a także odkrywania nowych pasji, wprowadzania do codziennych zabaw innowacji.  Oto kilka pomysłów na wspólne zabawy:

·         Znajdźcie ciekawy pomysł na różnego rodzaju masy sensoryczne, znane są już masy solne, balonowe a także te na „slime” – wszystkie łączą w sobie wykorzystanie zmysłów a także pobudzają kreatywność dzieci,

·         Wykorzystajcie stare gazety czy katalogi aby stworzyć z nich wspólny kolaż pokazujący charakter waszej rodziny, wspólne zainteresowania i zabawy,

·         Pokażcie dziecku jeden prosty przedmiot np. coś z przyborów kuchennych i wypiszcie na kartce jak najwięcej przykładów nieoczywistego wykorzystania go w życiu codziennym bądź podczas podróży czy remontu w domu.

 

Dla uczniów klas I-III przygotowaliśmy także konkurs na najciekawszą budowlę z recyklingu bądź strój na wiosenną modę! Zachęcamy do udziału w zabawie, czekają na Was atrakcyjne nagrody. Szczegóły podane są w regulaminie.