Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

 

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest  Fundacja Orange.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Źródło:  https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html?setlng=pl

Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu  – odbędzie się  9 lutego 2021 r.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE DLA DZIECI

*Opis inicjatywy:

- Zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa w Internecie organizowane w ramach: lekcji wychowawczych, lekcji informatyki.

- Konkurs plastyczny: plakat pt. "Bezpieczni w w Internecie" dla klas I-III

- Gazetka ścienna o tematyce Bezpiecznego Internetu.

 

*Miejsce: Szkoła.