W tym  roku szkolnym realizujemy program Młodzi w Akcji ścieżka- PoczytajMy

 Zgodnie z założeniami programu pierwszym krokiem było utworzenie szkolnego Klubu czytelniczego ~ZŁODZIEJKI KSIĄŻEK~, w skład którego wchodzi 5 energicznych uczennic klasy 8a: Martyna Barłoga, Milena Hakman, Zuzanna Grzegocka, Julia Malinowska, Malwina Stalicka wraz z nauczycielem bibliotekarzem Magdaleną Jędrzej. Początkowo kub spotykał się stacjonarnie, ale w obecnej sytuacji odbywają się spotkania online na Teams.

 

 

 

Głównym zadaniem projektowym jest przygotowanie akcji czytelniczej, której celem jest promocja czytelnictwa. Akcja składa się z następujących działań:

  • opracowanie zabawnych obrazkowych recenzji w formie emotek z krótkim komentarzem, które klubowiczki wkładają do przeczytanych przez siebie książek. Po akcji informacyjnej emotki są dostępne w bibliotece i każdy uczeń może oddając książki wyrazić swoją opinię         i również włożyć do niej odpowiednią emotkę
  • przygotowanie 5 spotkań czytelniczych online dla klas I-III
  • założenie konta na instagramie: złodziejki.ksiazek. Klubowiczki prezentują tam recenzje przeczytanych książek. Zachęcamy do przyłączenia się do klubu.
  • z okazji zbliżających się świąt uczennice przygotowują na Genially Książkowy kalendarz adwentowy, w którym znajdą się propozycje książkowe i zadania do wykonania na ich podstawie. Kalendarz dostępny jest w linku poniżej:

https://l.messenger.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fview.genial.ly%2F5fbf83d6897240135b1060d2%2Fvertical-infographic-list-kalendarz&h=AT35g_86ksgjcj0Cj2rDP7KkfXUjlt1u2GTSyuqsU0UKzQWkD_OfwuLVzisTjP5MXBD2jUNhsvrfGr7Qg2VcqPIJ9wBdhFY2myeJTkUBiRbs7HvXZzjDd6CGJSO_fA9ucNnwGw

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY