Jak co roku, nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Dzień głośnego czytania, która odbyła się 29 września 2020r.

W klasach I-III wychowawcy czytali dzieciom przepiękne bajki, m.in.: „Plastusiowy pamiętnik”,  „Sposób na Elfa”, „Kapelusz Pani Wrony”, „W dolinie Muminków”. A ponieważ w naszej szkole mamy niezwykłych uczniów, niektórzy podjęli próbę, i bez przygotowania czytali swoim koleżankom i kolegom. Dzięki nim mogliśmy się przenieść do zaczarowanego świata bajek.

W klasach starszych IV-VIII, to uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności lektorskie i z wielkim zaangażowaniem czytali „Opowieść wigilijną”, „Złodziejkę książek”, czy „Baśniobór”.

Wspólne czytanie na pewno wzbudzi zainteresowanie literaturą i  zachęci do częstego sięgania po książki.