Drodzy rodzice i uczniowie,

W związku z sytuacją pandemii wirusa i okresem kwarantanny, istnieje zwiększone ryzyko wzrostu napięcia i lęku o przyszłość, a co za tym idzie rośnie prawdopodobieństwo pojawiania się niepożądanych zachowań w rodzinach, jedną z takich sytuacji jest zjawisko przemocy w rodzinie.

Przemoc narusza prawa osobiste, dobra i godność drugiego człowieka, co powoduje realne cierpienie
i szkody fizyczne, psychiczne i emocjonalne. Przemocy nie można akceptować!

Każdy zasługuje na to by czuć się cenionym, szanowanym i bezpiecznym. Nikt nie powinien żyć w strachu przed osobą, którą kocha.

Pamiętaj! Masz prawo do:

• życia w rodzinie wolnej od przemocy,
  • ochrony prawnej Twojego życia, zdrowia, czci i dobrego mienia oraz do samodzielnego decydowania o sobie,
  • żądania od organów władzy publicznej ochrony Ciebie przed przemocą i okrucieństwem ze strony bliskiej Ci osoby.

W trosce o bezpieczeństwo, zdrowie i sprzyjające rozwojowi warunki rodzinne przedstawiamy Państwu dostępną ofertę pomocy i zachęcamy Państwa do uruchomienia aplikacji mobilnej Twój Parasol, dzięki której osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie

Aplikacja umożliwia również przesyłanie informacji o zdarzeniach przemocowych do ewentualnego wykorzystania później oraz możliwość kontaktu z wcześniej skonfigurowanym adresem email lub możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: https://twojparasol.com/ .

Psycholog i Pedagog szkolny