W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych prosimy rodziców, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i zachęcali ich do korzystania z materiałów do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu:

• dziennika elektronicznego - zadania domowe
  • strony internetowej szkoły - strefa ucznia
  • mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.

W poradniku znaleźć można wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe

1. Zintegrowana Platforma Edukacyjna
  2. Zdalne lekcje
  3. Portal wiedzy dla nauczycieli
  4. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
  5. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
  6. Portal lektury.gov.pl
  7. Strona Centrum Nauki Kopernik
  8. Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
  9. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning