Od wielu tygodni świat mierzy się z nowym zagrożeniem. Koronawirus dotarł już do Europy i zbiera żniwo. Przypominamy najważniejsze zasady, których stosowanie pozwoli zmniejszyć ryzyko zakażenia: https://www.pzh.gov.pl/jak-uchronic-sie-przed-koronawirusem-infografiki-swiatowej-organizacji-zdrowia-who/

Jak uniknąć zakażenia?

  • Unikaj bliskiego kontaktu z chorymi.
  • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
  • Zostań w domu, kiedy jesteś chory.
  • Zakryj kaszel lub kichnięcie chusteczką, a następnie wyrzuć chusteczkę do śmieci.
  • Czyść i dezynfekuj często dotykane przedmioty i powierzchnie za pomocą zwykłego sprayu lub ściereczki do czyszczenia gospodarstwa domowego.
  • Maseczki na twarz powinny być stosowane przez osoby, które wykazują , aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby na innych. Używanie masek twarzowych ma również zasadnicze znaczenie dla pracowników służby zdrowia i osób opiekujących się kimś w bliskim otoczeniu (w domu lub w zakładzie opieki zdrowotnej).
  • Często myj ręce mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund, szczególnie po wyjściu z łazienki; przed jedzeniem; i po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichaniu.

W naszej szkole nauczyciele zapoznają wszystkich uczniów z tymi zasadami. W najbliższym czasie pojawią się w placówce pojemniki z substancjami dezynfekującymi.