🥕🍅W tym roku szkolnym 8 listopada 2019r. po raz trzeci uczniowie klas I-VIII naszej szkoły przystąpiły do programu „Śniadanie Daje Moc”. W Polsce organizatorem tego programu jest koalicja Partnerstwo dla Zdrowia.Jest to innowacyjny program edukacyjny, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.W trakcie realizacji tego programu uczniowie zostali zapoznani z zasadami zdrowego żywienia opracowanymi przez Instytut Matki i Dziecka. Wspólnie z rodzicami uczniowie przygotowywali różnorodne śniadania- zdrowe i wartościowe posiłki.

 Dzięki tej akcji uczniowie wiedzą, iż śniadanie to bardzo ważny posiłek, który daje energię do nauki, lepszej koncentracji i siły do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Realizacja tego programu pozwoliła dzieciom, nauczycielom, rodzicom na wspaniałą zabawę, dostarczyła wiele pozytywnych przeżyć, wzbogaciła wszystkich o nowe doświadczenia. Dzieci pod kierunkiem wychowawców przygotowały się do występów artystycznych. Były piosenki, wiersze, rymowanki i pięknie poprzebierane dzieci. Dzień był wspaniały i pełen wrażeń.
Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły za zaangażowanie i pomoc w realizacji programu „Śniadanie Daje Moc”.,😍